Jatka78

Divadlo

Jatka78, naše domácí scéna, jsou místem s ideálními podmínkami pro nový cirkus, tanec, nonverbální, alternativní a loutkové divadlo. V areálu Pražské tržnice najdete v halách 7 a 8 multifunkční divadelní sál, malou scénu, tréninkovou halu, zkušebnu, galerii, bar a bistro. Holešovická kulturní zóna leží v širším centru Prahy a je dostupná jak městskou hromadnou dopravou, tak autem (parkování v areálu tržnice).

Ukázat na mapě / Navštívit web Jatek78 

Historie

Mít vlastní prostor, který by umožňoval zkoušet, trénovat a hrát pod jednou střechou, byl dlouholetý sen našeho principála Rosti Nováka mladšího. Díky podpoře našich uměleckých přátel, několikaměsíční práci mnoha dobrovolníků a finančním příspěvkům firem i jednotlivců se nám jej podařilo uskutečnit. 5. listopadu 2014 jsme mohli zahájit dvouměsíční zkušební provoz, který nám ukázal cestu do budoucnosti.

Jak jste nakopli Jatka78

Mezi únorem a dubnem 2015 jsme uspořádali crowdfundingovou kampaň, jejímž cílem bylo sehnat peníze na částečné stavební úpravy a nákup základního technického vybavení, které by umožnily celoroční provoz. Jatka78 jsou divadlo, které vzniklo z potřeby lidí, doby a kulturní společnosti. Děkujeme všem dosavadním podporovatelům a divákům za to, že můžeme rozvíjet tento svůj sen.

#NakopniJatka

Na vybranou částku 2 421 090 Kč se složilo 1 622 přispěvatelů. Děkujeme!