Late Night Show - Culture Never Stops

Cirk La Putyka, Circo Aereo (FIN), Cirkus Cirkör (SWE)

  • 70 min.
  • Vhodné od 7 let
  • česky
  • Premiéra 10. 11. 2021

Na české jeviště se po dlouhé době vrací našemu publiku dobře známé zahraniční novocirkusové soubory - Cirko Aereo z Finska a Cirkus Cirkör ze Švédska.

 

Late Night Show - Culture Never Stops je jednorázové unikátní představení, které nejen ukáže cirkusové umění zástupců těchto souborů, ale dotkne se také projektů, které režiséři, Tilde Björfors, Maksim Komaro a Rostislav Novák ml., realizovali v období pandemie. Každý z nich bude režírovat třetinu tohoto cirkusového happeningu.

Maksim Komaro spolupracuje s hvězdou závěsné akrobacie Ilonou Jänti, která experimentuje s možnostmi lidského těla ve vzduchu. Experimentuje s materiály i formou. Dalším hostem je Onni Toivonen, finská žonglérská hvězda, která má svůj osobitý styl v žonglování s kužely, ale uvidíme i manipulaci s pavími pery. Ve videu uvidíme také ukázky z připraveného představení pro berlínský Chameleon.

Tilde Björfors přiveze Patrika Elmerta a Fouzii "Fofo" Rakez. Fouzii "Fofo" Rakez znají diváci z představení Wear it like a Crown jako akrobatku s číslem, které obletělo celý svět. Patrik Elmnert je jeden ze zakládajících členů již neexistující žonglérské skupiny Water on Mars. Odehrál několik desítek představení v Las Vegas. 

Dva zahraniční žongléry doplní česká hvězda Filip Zahradnický. Všichni tři se pro tento večer spojí a zkombinují své originální žonglérské přístupy a principy.

Za českou stranu budete moci zhlédnout inscenovanou odbornou divadelní přednášku o kultuře v období covidu. Přednáškou vás provede režisér Vít Neznal. Dotkneme se většiny projektů, které vznikly právě díky nečekané situaci, ve které jsme se všichni ocitli.

Večer bude doprovázen živou hudbou a projekcemi.

#Kulturunezastavis

#Kulturunezastavis je platforma, kterou Cirk La Putyka založil v době prvního lockdownu. Hledaly se různé cesty k divákům. Jednorázový mezinárodní projekt je šancí nahlédnout a pochopit, jak je na tom nový cirkus v severní Evropě a jakými cestami se může vydat v dalších měsících a letech. Cirkusové umění nás spojuje.

 

Vše budete moct sledovat v divadelním sále Jatek78 nebo skrze kameru projektu Film Naživo. Koupí vstupenky dáváte svůj souhlas k natáčení a sami se jako publikum stanete jeho součástí.

Představení & lístky

Tato inscenace se teď nehraje.

Aktuální program

Obsazení

Tvůrci

  • Režie Tilde Björfors, Maksim Komaro, Rostislav Novák ml.
  • Kapela Jan Balcar, Tomáš Kůgel, Iby Pop
  • Kostýmy NoN Grata
  • Světla Jiří (Zewll) Maleňák

Teď hrajeme