Boj o přežití

Cirkus vs. pandemie

Nehrajeme, ale stále tvoříme

Činnost naší company závisí z 82 % na příjmech ze vstupného, a proto nás bezpečnostní opatření spojená s koronavirovou pandemií zasáhla velice tvrdě. Ale jsme zvyklí bojovat, a proto jsme se jako jedni z prvních v kulturním sektoru přizpůsobili novým (omezeným) možnostem a přenesli program na internet.

Na jaře 2020 namísto útlumu přišla smršť nápadů a nových realizací a teď po roce stále pokračujeme s pomocí potřebným doručováním radosti a zábavy.

Videozáznam tiskové konference zde (29/4/2020)

 

Procházíme teď všichni nelehkým obdobím, ať jsme z Prahy, Kostelce nad Orlicí, Berlína, Gisenyi nebo New Yorku. Nikdo jsme na to nebyli připraveni. Minulý rok jsme měli slavit desáté výročí company obrovským projektem, ale namísto toho jsme se ocitli v jednom z nejtěžších, ale také nejvíce tvůrčích období své historie. Všechny ty nové zážitky a Vaše ohlasy nás od prvního dne motivovaly nebýt apatičtí a pesimističtí, ale naopak zúročit všechny zkušenosti, všechny vzlety a pády, a ty přetavit v nápady a projekty.

Stali jsme se posedlými nalézáním nových cest, jak se k Vám, svým divákům, dostat. Ideálně živě, a přesto bezpečně a s respektem k vládním opatřením. Stihli jsme toho hodně, od on-line streamů představení přes telefonické happeningy a intervence ve veřejném prostoru až po prosincové rozjetí Televize NAŽIVO. To vše a mnohem více najdete pod heslem #KulturuNezastavis.

Děkuji Vám za pocit, že to, co jsme započali během první a druhé vlny pandemie a restriktivních opatření, má smysl. Užijte si naše projekty, ať už nás potkáte venku, on-line nebo na sociálních sítích. Brzy se budu těšit osobně na shledanou, nejlépe už u nás doma na Jatkách78.

Váš Rosťa Novák

 

Sledujte nás na Instagramu.

Podpořte naši company zakoupením originálního merche.

#KulturuNezastavis

Založili jsme iniciativu pro všechny umělce a umělecké produkce, kteří chtějí dál dělat svou práci pro živé publikum. Pódiem jsou ulice, dvorky nebo parkoviště, hledištěm okna a balkóny bytů, nemocnic nebo domovů důchodců po celé České republice. Kulturu nezastavíš!

Více informací zde

 

Podpořte nás na Darujme.cz