Boj o přežití

Cirkus vs. pandemie

Činnost naší company závisí z 82 % na příjmech ze vstupného, a proto nás bezpečnostní opatření spojená s koronavirovou pandemií zasáhla velice tvrdě. Ale jsme zvyklí bojovat, a proto jsme se jako jedni z prvních v kulturním sektoru přizpůsobili novým (omezeným) možnostem a přenesli program na internet. Založili jsme platformu Cirk La Putyka (A)live, která nám i dalším umělcům nejen z Česka umožňuje dělat to, co umíme nejlépe – přinášet lidem radost. Díky vaší podpoře věříme, že krizi překonáme.

Videozáznam tiskové konference zde (29/4/2020)

Cirkus on-line

11. března jsme odehráli představení Memories of Fools pro prázdné hlediště, ale díky živému vysílání na internetu pro 60 000 lidí. Za tento první stream jsme na Darujme.cz pro umělce vybrali 600 000 korun. Děkujeme všem dárcům, vyrazili jste nám dech a zároveň nám umožnili pokračovat.

Každou středu vysíláme záznamy a živé přenosy představení, živé rozhovory, původní koncepty nebo dokumentární film o části historie naší company. Každou neděli pak vysíláme Homework, týdenní přehlídku nejlepších cirkusových čísel z domácího propstředí, do jejichž tvorby se zapojují cirkusoví umělci z celého světa.

Sestavili jsme i program na podporu mladé novocirkusové generace (Holektiv, Cink Cink Cirk, Feel the Universe, Míša Stará), dětí z dětských domovů, akrobatů ze Rwandy nebo lektorů a cirkusových pedagogů, kteří se vlivem pandemie ocitli v tíživé finanční situaci.

Aktuální on-line program najdete zde

#KulturuNezastavis

Založili jsme iniciativu pro všechny umělce a umělecké produkce, kteří chtějí dál dělat svou práci pro živé publikum. Pódiem jsou ulice, dvorky nebo parkoviště, hledištěm okna a balkóny bytů, nemocnic nebo domovů důchodců po celé České republice. Kulturu nezastavíš!

Více informací zde

 

Podpořte nás na Darujme.cz