(La)dění

(La)dění

 

Projekt (La)dění vznikl v době nejpřísnějších opatření proti šíření pandemie covidu-19. Vytváříme jej pro seniory izolované v domovech pro seniory a domech s pečovatelskou službou a pro další instituce, ale i pro ty, kteří jsou izolovaní ve vlastních bytech. Přinášíme jim trochu potěšení a radosti a hlavně ujištění, že v tom nejsou sami.

 

Nemyslíme na ně jen my, ale i mnoho našich skvělých hostů, se kterými (La)dění vzniká. Jedná se totiž o komponovaný audiopořad propojující naše umělce a speciální hosty. Vlídné slovo, píseň či stručný vzkaz k nám do studia přišli nahrát například Saša Rašilov, Petr Borkovec, Marek Němec, Beata Hlavenková nebo Jiří Lábus. Neopomíjíme ani umělce z Cirku La Putyka. Senioři si mohou jednoduše zažonglovat díky hlasovému vedení našeho akrobata Dana Komarova, na cestu do vzpomínek za vlastním dědečkem je pak vezme akrobatka Jana Smolíková.

 

(La)děním provází hlas i tvář Cirku La Putyka Jiří Kohout, který svým milým průvodcováním ohraničuje začátek i konec přibližně dvacetiminutového pořadu.

 

(La)dění je snaha zůstat se seniory v kontaktu i v době, kdy normální setkávání není možné, a to ani v rámci jedné instituce. Snažíme se posluchače nejen potěšit, ale také aktivizovat a v ideálním případě naladit k přátelské komunikaci. Některé příspěvky totiž přímo pokládají konkrétní otázky či zadávají drobné úkoly, které mohou, ale i nemusí být zodpovězeny či splněny.

 

Nový díl (La)dění vychází vždy v pondělí a je k poslechu na našem Soundcloudu. Pořad tedy není přístupný široké veřejnosti, ale pouze spřáteleným organizacím, domovům a jednotlivcům, kteří se do projektu zapojili. Pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat a můžeme (La)dění pravidelně posílat i Vám.

 

Paralelně s on-line verzí se snažíme distribuovat (La)dění i pomocí reprobeden, které jsme získali jako sponzorský dar od společností iSTYLE Apple Premium Reseller a Alza.cz. Bedýnky jsme spolu s nahrávkami schopni poslat nebo rozvést na více než dvacet míst v ČR. Máme jednu dopravit i k Vám? Ozvěte se na info@laputyka.cz.

 

Informační video: https://fb.watch/254DwFH-IR/

Instruktážní video: https://youtu.be/b11PlN1guW0

Soundcloud účet Ladění: https://soundcloud.com/cirk-la-putyka-ladeni

Audiotrailer Ladění: https://bit.ly/Poslechnisime