Generální
partner
Cirku La Putyka

O nás

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snažíme se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváříme vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení.

První představení (La Putyka) bylo poprvé uvedeno v roce 2009 a od té doby soubor každý rok uvádí minimálně jednu premiéru a zúčastňuje se divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v Šanghaji, Austrálii, Brazílii nebo Francii. Více o našich představeních se dozvíte na této stránce.

Spolupracujeme se známými soubory a umělci, jako jsou například Maksim Komaro, Tilde Björfors, Daniel Gulko, Jiří Havelka, Bonaventure Gacon, The Race Horse Company, Ieto, lektoři Cirque du Soleil nebo francouzské Národní cirkusové školy.

Ve spolupráci s Tomášem Slavatou každoročně pořádáme dvě až tři představení pro dětské domovy spojená s tiskovou konferencí, autogramiádou účinkujících a workshopy. V roce 2012 jsme začali spolupracovat s organizací Adrenalin bez bariér, která se zaměřuje na podporu handicapovaných, jimž zároveň nabízí adrenalinové, outdoorové a volnočasové aktivity.

V červnu a červenci 2012 jsme v zelené oáze Letenských sadů uspořádali netradiční projekt ChapiteauX 2012. 16 tisíc lidí zhlédlo 46 našich a 10 hostujících představení, 25 dětských představení a mohlo se zúčastnit 19 workshopů. Uspořádali jsme den pro dětské domovy, kterého se zúčastnilo 150 dětí z celé ČR. Ojedinělý projekt vznikl ve spolupráci s partnerským festivalem Letní Letná a pod záštitou pražského primátora Bohuslava Svobody.

Listopad 2014 a další milník v historii souboru - otevření multižánrového kulturního prostoru Jatka78 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích.

 

--------

 

V letech 2014-2018 byla naše činnost podpořena Magistrátem hlavního města Prahy částkou 10 560 000 Kč.

Výroční zpráva 2014 ke stažení zde.
Výroční zpráva 2015 ke stažení zde.
Výroční zpráva 2016 ke stažení zde.
Výroční zpráva 2017 ke stažení zde.

Výroční zpráva 2018 ke stažení zde.

Premiéra Up End Down Symphony v Kině Lucerna!

Premiéra filmového záznamu představení Up End Down Symphony se koná 27. září 2019 v Kině Lucerna. Vstupenky ZDE.

Vstupenky

Rezervace: GoOut.cz

Doma na Jatkách78

5. listopadu 2014 jsme v prostoru Pražské tržnice v Holešovicích (haly 7 a 8) otevřeli nový multižánrový prostor. Po pěti letech v La Fabrice jsme tak našli nový domov. Vedle našich představení v něm můžete vidět také řadu divadelních, tanečních a novocirkusových souborů z Česka i ze světa. Více na webu Jatek78 a na Facebooku Jatek78.

Partneři Cirku La Putyka