Generální
partner
Cirku La Putyka

O nás

Cirk La Putyka je soubor, který se profesionálně věnuje žánru nový cirkus. Snažíme se překračovat hranice mezi akrobacií, moderním tancem, loutkovým divadlem, koncertem a sportem. Vytváříme vlastní specifickou poetiku a svůj pohled na žánr. Pro Cirk La Putyka je důležitá nejen profesionalita v jednotlivých divadelních a cirkusových číslech, ale i téma, příběh a sdělení.

První představení (La Putyka) bylo poprvé uvedeno v roce 2009 a od té doby soubor každý rok uvádí minimálně jednu premiéru a zúčastňuje se divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v Šanghaji, Austrálii, Brazílii nebo Francii. Více o našich představení se dozvíte na této stránce.

Spolupracujeme se známými soubory a umělci, jako jsou například Maksim Komaro, Tilde Björfors, Daniel Gulko, Jiří Havelka, Bonaventura Gacon, The Race Horse Company, Ieto, lektoři Cirque du Soleil nebo francouzské Národní cirkusové školy.

Ve spolupráci s Tomášem Slavatou každoročně pořádáme dvě až tři představení pro dětské domovy, spojená s tiskovou konferencí, autogramiádou účinkujících a workshopy. V roce 2012 jsme začali spolupracovat s organizací Adrenalin bez bariér, která se zaměřuje na podporu handicapovaných, jimž zároveň nabízí adrenalinové, outdoorové a volnočasové aktivity.

V červnu a červenci 2012 jsme v zelené oáze Letenských sadů uspořádali netradiční projekt ChapiteauX 2012. 16 tisíc lidí zhlédlo 46 našich a 10 hostujících představení, 25 dětských představení a mohlo se zúčastnit 19 workshopů. Uspořádali jsme den pro dětské domovy, kterého se zúčastnilo 150 dětí z celé ČR. Ojedinělý projekt vznikl ve spolupráci s partnerským festivalem Letní Letná a pod záštitou pražského primátora Bohuslava Svobody.

Listopad 2014 a další milník v historii souboru - otevření multižánrového kulturního prostoru Jatka78 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích.

 

--------

 

V letech 2014-2017 byla naše činnost podpořena Magistrátem hlavního města Prahy částkou 8 260 000 Kč.

Výroční zpráva 2014 ke stažení zde.
Výroční zpráva 2015 ke stažení zde.
Výroční zpráva 2016 ke stažení zde.
Výroční zpráva 2017 ke stažení zde.

Do srpna v Berlíně!

Naše novinka Memories of Fools se od konce února do srpna hraje v úžasném berlínském divadle Chamäleon. Kdo budete mít cestu kolem, hrajeme s výjimkou pondělků každý den!

Vstupenky

Rezervace: GoOut.cz

Doma na Jatkách78

5. listopadu 2014 jsme v prostoru Pražské tržnice v Holešovicích (haly 7 a 8) otevřeli nový multižánrový prostor. Po pěti letech v La Fabrice jsme tak našli nový domov. Vedle našich představení v něm můžete vidět také řadu divadelních, tanečních a novocirkusových souborů z Česka i ze světa. Více na webu Jatek78 a na Facebooku Jatek78.

Partneři Cirku La Putyka